Makaleler » Laminat Parke » Laminat Parke Nasıl Silinir?
resimKonu
Laminat Parke Nasıl Silinir?
 

Evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan laminant parkelerin bu denli fazla tercih edilmesinin en büyük nedenlerinin başında, gerek temizliği gerekse bakımının oldukça kolay olması gelmektedir. Bulunulan alanın çok daha şık ve güzel bir görüntüye sahip olmasına yardımcı parkeler artık pek çok farklı renk ve modelde insanların beğenisine sunuluyor. Diğer parke türlerine bakıldığı zaman laminant parkeler daha ekonomiktir.


Bulunduğu ortama yalnızca şık bir görüntü sağlamayan laminant parkeler, aynı zamanda var olduğu alanda ses ve ısı yalıtımının oluşmasına da yardımcı olmaktadır. Fiyat olarak uygun laminant parkeler, hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu parkelerden en iyi şekilde faydalanılmak için klasik tarzdaki süpürme işlemlerinin yanı sıra laminant parke temizliğinde dikkat edilmesi gereken pek çok farklı detay bulunuyor. Silinme işlemi esnasında gerekli özenin gösterilmemesi durumunda ise yalnızca parkeler aşınmayacak, bununla birlikte kabarma ve şişmeler meydana gelecektir. Klasik tarzdaki halı ve benzer ürünlerde var olan tozlar ortaya hemen çıkmaz.

 

Bunun için de uzun süreli bir temizlik işleminin yapılması gerekir. Laminant parkelerde ise en ufak bir toz kendini gösterir ve kolay bir şekilde silinerek temizliği sağlanabilir. Birçok insan laminant parkelerini silerken aynı zamanda parlaması için onları aşındıracak cilaları kullanırlar. Halbuki laminant parkeler temizlenirken buna uygun maddelerin kullanılması gerekiyor. Parkeleri silerken birçok kişi deterjan kullanır. Halbuki deterjan kullanımı sonrasında parkede iz kalacaktır. Deterjanın kullanılması gerektiği zamanlarda silme işleminin ardından kurulama yapılması gerekir.


İnsanların pek çoğu laminant parkelerini silerken mutlaka özel hazırlanmış ürünleri kullanmak isterler. Arap sabunu ve sirke ikilisi en iyi temizliği sağlayacaktır. Bir kovanın içerisinde arap sabunu ve göz kararı sirke koyulduktan sonra parkeler silinmeye başlanabilir. Parkeler ister deterjanla ister bu tarz doğal ürünler ile silinsin hiç fark etmez, sonrasında mutlaka bu alanın kurulanması gerekmektedir. Çünkü laminant parkelerin ıslak kalması demek, parkelerin kabarması anlamına gelecektir. Bunu engellemek adına laminant parkeler silindikten sonra mutlaka kuru ve temiz bir bezle kurulanması gerekiyor. Böylece parkeler uzun süreler boyunca ilk günkü gibi bir görüntüye erişmiş olacaktır.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.